طرح ودیعه‎گذاری بر بطری‎ها در رادیو جوان

تشکل جعلی زیست‌محیطی، مخالف ودیعه‌گذاری
اکتبر 14, 2017
کوکاکولا: بازیافت کامل بطری‌ها تا ۲۰۳۰
ژانویه 19, 2018

دکتر احسان هوشفر مدیر طرح ملی سهباران، سامانه همگانی بازیافت بطری در ایران، اخیرا مهمان برنامه “دوباره آسمان آبی” رادیو جوان بودند که به بررسی موضوعات زیست محیطی در کشور می پردازد.

در گفتگوی انجام شده طرح ودیعه‎گذاری بر بطری‎های یک بار مصرف و ظروف مورد استفاده در صنایع نوشیدنی و غذایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. گزیده این گفتگوها در دو برنامه مجزای دوباره آسمان آبی از رادیو جوان به مجری گری آقای دکتر میثم طباطبایی پحش شد، بحش اول دوشنبه 15 آبان 1396 و بخش دوم دوشنبه 22 آبان 1396.

لینک برنامه بخش اول و دوم در سایت رادیو جوان و همچنین در پیوندهای زیر فایل صوتی این دو بخش برنامه دوباره آسمان آبی در سایت آپارات قابل دسترسی است.

بر اساس ساختار برنامه که همیشه بعد از طرح مشکل زیست محیطی، به ارائه پیشنهاد واقعی و کارا می‎پردازد، در این برنامه نیز بحث خطرات و آسیب های ظروف یکبار مصرف و رهایش آن در طبیعت ایتدا مطرح شد. سپس دکتر هوشفر در خصوص اهمیت زیست محیطی جمع‎آوری و بازیافت سیستماتیک ظروف یکبار مصرف، مزایای طرح‎های بهینه و تجربه شده در دنیا و بهترین ایده عملیاتی شده یعنی ودیعه‎گذاری و همچنین چگونگی اجرای طرح در کشورمان توضیحات جامعی ارائه کردند.